top of page

Filinta Kanmaz kimdir?

8 Mayıs 1987 Ankara doğumlu, Profesyonel Turist Rehberi.

 

Ortaoğretim ve liseyi Ankara'da tamamladı. Sakarya Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünün 2. yılında uluslararası eğitim programı çerçevesinde İspanya Almeria Üniversitesi Mimarlık Bölümünü burslu kazandı. 

(Universidad de Almeria, Landscape Architecture) 

 

İngilizce sınavla kazandığı eğitim hakkından sonra,  İspanyolca öğrendi ve lisans eğitimine İspanyol dilinde devam ederek Arquitectura(Mimarlık) diplomasıyla Almeria Üniversitesi'nden mezun oldu.

 

İspanya'nın tarihi Andalucia(Endülüs) bölgesindeki Almeria şehri ve özellikle bu bölgede yaşanmış tarihe olan ilgisinden dolayı, üniversite yıllarında konuk öğrenci olarak aldığı Sanat Tarihi derslerinin de etkisiyle turizmle tanıştı.

 

İspanyol kültürüne adapte olmanın ve orada yaşıyor olmanın tecrübesiyle bürokrasiden akademisyenlere, milli sporculardan tanınmış birçok tarihçi ve sanatçıya İspanya' da yol arkadaşlığı yaptı.

 

15 yıldır İspanya'daki hayatına karavanıyla dünyayı gezerek devam eden Filinta Kanmaz birçok uluslararası firmanın incentive organizasyonlarında ve Turizm-Seyehat acentalarının kültür turlarında aktif olarak görev alıyor.

Hakim olduğu ülkeler: Íspanya / Portekiz / Küba

  • Facebook App simgesi
  • Twitter App Simge
  • Instagram App simgesi
  • YouTube Klasik

2010 - present

Copyright © 2014 Filinta Kanmaz. Tüm Hakları Saklıdır.

2010 - present

bottom of page